Parhaillaan työn alla muuten pitkästä aikaa oikea työ, 65 x 50 cm lyijärillä ainakin on iso. Meikäläisen deviantti sivuilta voi noukkia lisätietoa jos nyt sattuisi jotakuta pikku paskahousua kiinnostamaan.

Valvoja: Leona Furmy


Piirrokset ovat huonolaatuisia.. vallan mauttomia.. ja yleisestikkin typeriä..



Tyyli jota kutsuisin sellaiseksi...hmm... pikkupoikatyyliksi.
Tarkoittaen siis enitenkin sitä, että muistan kuinka ala-asteella oli jotkut pojat ihan ältsin taivavia yksityiskohtaisuuksien piirtäjiä, siis et kun he piirsivät auton niin siitä pystyi suurinpiirtein tunnistamaan onko rekkarissa olevat ruuvit taltta- vai ristipääruuveja. Että siis pikkupoikatyyli on ehdottomasti kohteliaisuus, eipä sillä!
Itse kun piirsin auton niin se lähinnä oli...noh...auto. et meikäläiselle riitti et se oli punainen ja siinä oli neljä pyörää ja ikkunat. ja tietty pakoputki johon saattoi piirtää hurjan pakokaasupöllähdyksen.
Kuvien aiheet sen sijaan ei ehkä ihan pikkupoikamaisia näissä tekeleissäsi todellakaan ole...
Tuntuu et monet ovat sen kadottaneet varttuessaan. Kenties, nyt näin filosofisoiden, onkohan tuo oikeasti joku semmoinen miesten ja naisten aivojen eroavaisuusjuttu, koska en ainakaan äkkiseltään saa päähäni ainuttakaan naispuolista kaveria koko kaveripiiristäni joka väkertelisi/väkerteli lapsenakaan mitään kovin yksityiskohtaisesti? Tai on yksityiskohtia, mut ei niin paljon kuin esim. näissä sinun kuvissasi. Hmm... tämäpäs oli mielenkiintoinen ajatusketju.
Äkkiseltään en mihinkään portfolioon moista uskaltaisi pistää tyyliäni kuvaamaan. 
Käyttäjiä lukemassa tätä aluetta: Google [Bot]